Асистент кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 Самсоненко Світлана взяла участь у одній з наймасштабніших подій в ревматології, - щорічному конгресі Американської колегії ревматологів - ACR'2024, що проходив у Вашингтоні 14-19 листопада 2024 року та об'єднав близько 13000 слухачів зі 100 країн.   

Участь у такому заході надає унікальну можливість ознайомитися з останніми досягненнями у сфері ревматології та поглибити знання через обмін досвідом із провідними світовими фахівцями. На Конгресі розглядались найактуальніші теми ревматології, що стосуються діагностики, профілактики та лікування ревматичних захворювань і супутніх захворювань.

Завдяки отриманому гранту стипендіальної програми Філа Робінсона Самсоненко Світлана, яка підтримує молодих вчених-ревматологів, спеціалістів з ревматології та захисників прав пацієнтів. В рамках стипендіальної програми були заплановані щоденні зустрічі з лідерами ревматології, які ділились своїм досвідом, допомагаючи  молодим колегам досягати подальшого успіху в професійній та науковій діяльності. Під час однієї з зустрічей (networking lounge) із стипендіатами Філа Робінсона та стипендіатами Global Research Exchange Program, була запропонована  розробка сумісного проєкту щодо готовності пацієнтів приймати участь у клінічних обстеженнях.

Самсоненко Світлану призначили також ревматологом-інфлюенсером для підвищення обізнаності про ACR Convergence 2024, збільшення залучення до спільноти ревматологів.


Асистент кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2, доктор філософії Скрябіна Катерина Вікторівна взяла участь у Конференції з харчової алергії та анафілаксії та Європейського консорціуму із застосування проточної цитометрії в алергії: FAAM-EUROBAT 2024, що проходила 21-23 листопада 2024 в  Афінах.

Дні конференції були насичені захоплюючими сесіями з обговоренням імунних механізмів, клінічних особливостей та імуномодулюючого лікування харчової алергії, а також інноваційних методів лікування, присвячених перспективам лікування харчової алергії та анафілаксії. Символічно, що відкриття конференції відбулося в  перший в історії Всесвітній день обізнаності про анафілаксію.

У конференції, де доповідачами були міжнародні  експерти, всесвітньо відомі вчені, взяли участь алергологи, імунологи, лікарі суміжних спеціальностей, які мали змогу живого спілкування, жвавих дискусій та обговорення.

Паралельно сесія EUROBAT провела спеціальну платформу для професіоналів, дослідників і експертів у сфері охорони здоров’я для обговорення передових наукових досягнень про анафілаксію та її лікування, використовуючи комплексний підхід «від лави до ліжка».

Акцент залишається на сприянні науковому співробітництву та сприянні втіленню нових результатів досліджень у клінічну практику, що в кінцевому підсумку покращить догляд за пацієнтами.

Всього конференцію відвідали 550 учасників з 25 країн світу. Пиаємось, що у складі Української делегації була асистент нашої кафедри Скрябіна К.В.



IX науково-практична конференція молодих вчених з міжнародною участю:
«Проблеми сьогодення в педіатрії»

Молоді вчені кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 ДДМУ прийняли активну участь у роботі IX науково-практичної конференції молодих вчених з міжнародною участю «Проблеми сьогодення в педіатрії», яка відбулася 29.02.2024 у он-лайн режимі. Організаторами конференції виступили ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України» та медичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. 

Програма конференції була представлена пленарними та постерними доповідями з різних вищих медичних навчальних закладів та державних установ Національної академії медичних наук України (Київ, Харків, Дніпро, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Чернівці).

Мета заходу – поширення в педіатричну спільноту молодих вчених новітніх медичних технологій діагностики, лікування та профілактики найбільш поширених у дітей та підлітків захворювань, обмін науковими здобутками, набуття досвіду.

Від кафедри пропедевтики дитячих хвороб  та педіатрії 2 ДДМУ було представлено 5 доповідей - 4 усних та 1 постерну, виконаних доц. Фіалковська А.О., ас. Скрябіна К.В., ас. Самсоненко С.В., ас. Маковійчук А.О. та аспірантка кафедри Можейко Т.В. під керівництвом проф. Ільченко С.І. та проф. Вакуленко Л.І.

Доповіді молодих вчених нашої кафедри отримали позитивні відгуки, а безпосередньо доповідачі – досвід, незабутні емоції та мотивацію займатись науково-дослідною роботою і в подальшому.

Одна із знакових подій у житті педіатричної спільноти- науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні медичні технології в педіатричній науці, практиці, сімейній медицині та освіті», присвячена пам'яті академіка АМН України Б.Я. Резніка, яка традиційно проводиться кожної осені у м.Одесі. Цього року вона проводилась 24-25 листопада 2022 р. у онлайн форматі.

Практичні лікарі-педіатри, неонатологи та сімейні лікарі (понад 400 слухачів) з усіх регіонів України заслухали 56 усних доповідей провідних вчених України, Австралії та Молдови, присвячених актуальним проблемам педіатрії.

Кафедра пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 ДДМУ була представлена доповіддю завідувачки кафедри, д.мед.н. Вакуленко Л.І «Контроль артеріального тиску у дитини: тактика лікаря первинної ланки».


1 вересня нового 2022/2023 навчального року заняття на кафедрі пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 розпочались за змішаною формою: у аудиторному та онлайн (дистанційному) форматах. 

Колектив кафедри радо зустрів студентів та інтернів на навчальних базах. Нарешті  майбутні лікарі мають змогу повноцінно навчатись, безпосередньо спілкуватись, опановувати практичні навички, оглядати пацієнтів, приймати участь в обходах!