СНТ кафедри






КЕРІВНИК НАУКОВОГО СТУДЕНТСЬКОГО ГУРТКА КАФЕДРИ ПРОПЕДЕВТИКИ ДИТЯЧИХ ХВОРОБ ТА ПЕДІАТРІЇ 2

 доцент Оболонська Ольга Юріївна , МD,PhD 


Незважаючи на складні виклики нашого сьогодення, відсутність світла, перебої з інтернетом  та небезпеку,  холодний вечір зігріла своїм спілкуванням команда однодумців та небайдужих.

 5 грудня 2024 пройшло традиційне сумісне засідання студентського наукового товариства кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 і кафедри патологічної анатомії, судової медицини та патологічної фізіології на тему «Генетичні альтерації: клініко-морфологічні особливості,   діагностика, лікування».

 Керівники СНТ кафедри патологічної анатомії, судової медицини та патологічної фізіології доцент Короленко Ганна Спиридонівна та СНТ кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 доцент Оболонська Ольга Юріївна згенерували блискучу й потужну команду доповідачів ІІІ, ІV та VІ курсів.  

 Від кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 була підготовлена доповідь «Клінічний випадок меконіального ілеусу», яку під керівництвом доцента Оболонської Ольги Юріївни виконали  студентки VІ курсу медичного факультету Матвієнко Аріна та Черниш Єлизавета. Другу доповідь «Stone boy syndrome" або синдром кам'яного хлопчика» під керівництвом професора Ільченко Світлани Іванівни виконали студентки ІV курсу медичного факультету Клочко Уляна та Лещук Веронiка.

Студенти  СНТ кафедри патологічної анатомії, судової медицини та патологічної фізіології підготували цікаві доповіді, які розкрили  патогенез та морфологію муковісцидозу  (студентка  ІІІ курсу медичного факультету Савченко Наталія) та прогресуючої осифікуючої фібродисплазї або хвороби «кам’яної людини» (студентка ІV курсу медичного факультету Ольга Пасько).

 Зустріч була корисною для всіх, демонструвала єдність теорії й практики, допомогла цілісно розкрити складні патології дитячого віку, що надзвичайно важливо для майбутніх лікарів, пройшла в атмосфері поваги і творчого натхнення, довірливого спілкування учителів та учнів.

Незважаючи на складні виклики нашого сьогодення, відсутність світла, перебої з інтернетом  та небезпеку,  холодний вечір зігріла своїм спілкуванням команда однодумців та небайдужих.

 

Однією із знакових подій у житті наукової спільноти є участь у наукових форумах. 


10 травня 2024 року   на базі   Регіонального медичного центру родинного здоров’я пройшло міжкафедральне засідання з міжнародною участю міждисциплінарної педіатричної та хірургічної секцій СНТ в рамках ХХІV конференції студентів та молодих вчених, присвяченої пам’яті видатного педіатра, д.мед.н., професора Кондратьєва В.О., якому в цьому році мало виповнитися 65 років.

До ініціативи колективу кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 на чолі з професором Вакуленко Л.І. долучились співробітники кафедри дитячої хірургії, ортопедії, травматології та оториноларингології на чолі з професором Дігтярем В.А. і кафедри педіатрії 1 та медичної генетики на чолі з професором Абатуровим О.Є. У засіданні педіатричної секції прийняли участь близько 50 учасників, а серед доповідачів конференції були молоді вчені, починаючи від ліцеїстів наукового медичного ліцею «Дніпро», учнів Малої Академії Наук, до лікарів-інтернів.

 Засідання пройшло у жвавій, творчій, дружній атмосфері, та надзвичайно зацікавило всіх учасників. Прозвучало 15 доповідей, присвячених актуальним   проблемам педіатрії та дитячої хірургії, які супроводжувались демонстрацією клінічних випадків та навіть відео з власноруч виконаних оперативних втручань! Важливо відзначити, що всі роботи були практично орієнтованими, підкреслювали значення сучасних методів діагностики та лікування як поширених, так і орфанних захворювань, демонстрували значення профілактично-орієнтованої медицини, навчали доброзичливому ставленню до маленьких пацієнтів. Особливу увагу слухачів привернула доповідь студентки  V курсу міжнародного факультету Ашу Асваті «Сare of newborns with surgical pathology. Challenges and solution», яка стала результатом співпраці кафедр-організаторів та продемонструвала важливість мультидисциплінарного підходу у застосуванні протоколів прискореного відновлення після операції ERAS (enhanced recovery after surgery)  в Україні та Індії.

 Доповідачами  на конференції були наступні учасники: учениці 10а класу медичного ліцею «Дніпро» Тамара Оболонська та Олександра Тікунова, студенти ІІІ курсу медичного факультету Вероніка Лещук, Уляна Клочко, Марія- Магдалена Пельчар; студенти V курсу медичного факультету Аріна Матвієнко, Єлізавета Черниш, Катерина Венгер, Катерина Петулько, Ольга Полякова;  студентка ІV курсу факультету медицини та фармації Лейла Гарібова, студентка ІV курсу медичного факультету Валерія Кваснікова; студентки VІ курсу медичного факультету Анастасія Рутгайзер, Наталя Рутгайзер, Марія Зіненко, Микита Єханін; інтерни Аріна Іващенко та Іван Савко.

Кожен доповідач отримав по декілька питань від слухачів, що демонструвало неабияку актуальність та цікавість викладеного матеріалу, а до обговорення долучались не тільки безпосередні виконавці робіт, а й їх керівники. Всі доповідачі отримали дипломи та символічні призи.

Підсумовуючи засідання СНТ трьох педіатричних кафедр, організатори конференції відмітили, що кожна доповідь молодого вченого є черговим кроком до майбутньої професії лікаря, яка потребує постійного навчання та зростання. Особливу подяку висловили відповідальним за роботу СНТ на кафедрах Оболонській О.Ю та Савенко М.В.





Традиційно, за ініціативи доц. Г.С. Короленко, в листопаді кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 і патологічної анатомії, судової медицини та патологічної фізіології проводять спільне засідання. На цей раз, 30 листопада 2023р, до зустрічі приєднались ще й кафедри стоматологічного профілю. Тематика засідання «Сучасні уявлення про етіологію, морфологію, клініку, діагностику, лікування деяких генетичних та онкологічних захворювань» була важлива для здобувачів освіти всіх спеціальностей. Були задіяні гуртківці 4 кафедр:

- патологічної анатомії, судової медицини та патологічної фізіології (завідувач кафедри – д. мед. наук О.В.Пославська, науковий керівник СНТ – доц. Г.С. Короленко);

- пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 (завідувач кафедри -д.мед.наук Л.І.Вакуленко);

 -терапевтичної стоматології та стоматології ФПО (завідувач кафедри –професор А.В.Самойленко);

- хірургічної стоматології, імплантології та пародонтології (В.о. завідувача кафедри –доктор філософії Т.О.Кучеренко).

Міжкафедральне секційне засідання проходило в онлайн форматі, налічувало більше 30 учасників, серед яких були студенти 2-6 курсу та ліцеїсти і тривало близько 3 годин. 11 авторів представили п’ять доповідей. Були присутні усі наукові керівники наукових студентських робіт та наукові керівники СНТ кафедр.

Від нашої кафедри було підготовлено 2 доповіді. «Сучасні уявлення про етіологію, патогенез, морфологічні особливості муковісцидозу», яку представила студентка 4 курсу медичного факультету Лейла Гарібова (наукові керівники: доц. Г.С.Короленко, проф. Л.І.Вакуленко). Логічним продовженням інформації першого доповідача була друга доповідь: «Клінічний випадок важкого муковісцидозу у дитини з мільтистемними ускладненнями», яку виконували ціла команда студентів 6 курсу медичного факультету: Анна Вороніна, Марія Оберняк, Юлія Жамгарян, Анна Дудля, Марія Марцинкова (Науковий керівник – канд. мед наук асистент кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 А.В.Різник). Кожен автор доповів свій фрагмент виконаної роботи.

Не менш актуальними були наступні доповіді. Зокрема, «Синдром Пейтца-Егерса», яку представили студентки 5 курсу стоматологічного факультету Ксенії Третяк та студента 3 курсу медичного факультету Ігоря Недвиги (каф.терапевтичної стоматології та стоматології ФПО; каф. патологічної анатомії, судової медицини та патологічної фізіології (наукові керівники: канд. мед наук В.О.Дрок, доц. Г.С.Короленко). Наукову роботу «Порфірія: зв'язок історичного та клінічного погляду» виконала Ірина Константиновська -учениця 10 класу наукового медичного ліцею «Дніпро» (Науковий керівник: доц. Короленко Г. С.). Було дуже несподівано було бачити зовсім юного науковця серед такого великого кола однодумців.  

П’яту доповідь «Сучасні методи лікування плеоморфної аденоми слинних залоз» презентували студенти 5 курсу стоматологічного факультету Олександра Кошова та Ганна Котелевська (Науковий керівник доктор філософії Т.О.Кучеренко, каф.хірургічної стоматології, імплантології та пародонтології).

Усі доповідачі продемонстрували своє вміння працювати з джерелами інформації, керуватись сучасними уявленнями доказової медицини, критично аналізувати та представляти інформацію публічно, що, безумовно, буде корисним у майбутньому. Присутні проявили велику зацікавленість в обговоренні доповідей, задавали багато питань доповідачам, на які отримували обґрунтовані відповіді. В цілому, засідання пройшло жваво, продуктивно. Кожен почерпнув для себе корисну інформацію, яка так необхідна для професійного вдосконалення.



          ПЛАН  ЗАСІДАНЬ СНТ.  

(2024-2025 н.р., осінній  семестр)


ЗАСІДАННЯ  №1       2 години

23. 09.2024р. Тема: « синдром скам'янілої дитини ». Доповідачі:  медичного факультету Вероніка ЛЕЩУК, Уляна КЛОЧКО


ЗАСІДАННЯ №2   2 години

 23. 10.2024р. Тема: «  Муковісцедоз у дітей. Випадок  меконіальний ілеус    у новонародженого ». Доповідач: Смірнова А., Прудіус М..   2 б група  6 десяток .     мед. факультет 


ЗАСІДАННЯ  №3  2 години

  22.11.24   Тема «Особливості ентеропатогенів у педіатричній клініці.  Раціональна антибіотикотерапія.» Бахмат Карина 5 дес. 2 гр. медичний факультет.


ЗАСІДАННЯ №4 2 години

  20.12.24 " Гіпертензійний синдром- грозна ознака різних захворювань." Лінчук Віталін 4 десяток 2 гр медичний факультет

   

 

 

Початок засідань –  14. 00

Місце проведення – аудиторія кафедри (за можливості), он-лайн формат

 

Зав. кафедрою  пропедевтики

дитячих хвороб та педіатрії  2,

д.мед.н., професор                                            Людмила ВАКУЛЕНКО