НОВИНИ
НОВИНИ
Педіатрична секція ХХV конференції студентів та молодих вчених «Новини і перспективи медичної науки» ДДМУ: клінічні випадки, інновації та міжнародна співпраця
Секція, в якій прийняли участь близько 70 учасників, об’єднала молодих науковців із України, Великої Британії та Індії, продемонструвавши високий рівень академічної зацікавленості та практичної орієнтованості.
У рамках заходу прозвучало 14 доповідей, у яких було представлено клінічні випадки, результати спостережень і сучасні рішення актуальних педіатричних проблем. Тематика секції охопила рідкісні захворювання, гострі патології та міждисциплінарні виклики в діагностиці й лікуванні дітей. Секція об’єднала здобувачів вищої освіти, лікарів-інтернів, учнів медичного ліцею та закордонних колег. Було не лише розглянуто клінічні випадки, а й представлено власну цифрову розробку для прогнозування медикаментозної алергії. Були заслухані наступні доповіді:
· Клінічний випадок неповної форми хвороби Кавасакі у дитини раннього віку (студентка 5 курсу Анастасія Голікова, керівники - проф. Вакуленко Л.І., ас. Різник А.В.);
· Наслідки респіраторних вірусних інфекцій у новонароджених (лікар-інтерн Марія Мавропуло, керівники - доц. Плєханова Т.М., Калічевська М.В.);
· Синдром Лайєлла у дитини (студентка 3 курсу Ліка Карпінчик, керівники - проф. Ільченко С.І., доц. Ярошевська Т.В.);
· Синдром Костелло (студентка 5 курсу Аміна Захарова, керівники - проф. Абатуров О.Є., доц. Токарєва Н.М.);
· Хвороба Вільсона-Коновалова (студентки 4 курсу Крістіна Пархомович, Альона Сухецька, керівник - доц. Кривуша І.Л.);
· Розлади харчової поведінки у підлітків (студентка 3 курсу Софія Курінська, керівник доц. Ярошевська Т.В.);
· Гострий лімфобластний лейкоз у підлітка (лікар-інтерн Анастасія Козирєва, керівники - доц. Плєханова Т.М., Калічевська М.В.);
· Прогнозування ризику алергії з допомогою платформи Healware (студентки University College London Катерина Балейко, Джойс Конг, 5 курс Лейла Гарібова, керівник – ас. Скрябіна К.В.);
· Особливості сепсису при трансплантації нирок у дітей (студентка 6 курсу Rhenita Rajkumar (Індія), керівники - проф. Вакуленко Л.І., доц. Оболонська О.Ю.);
· Гастрошизис: клінічний випадок (лікар-інтерн В’ячеслав Постовой, керівники –проф. Дігтяр В.А., доц. Камінська М.О.);
· Діагностика легенево-плевральних ускладнень у дітей з деструктивною пневмонією (лікар-інтерн Анастасія Рутгайзер, керівник - ас. Галаган А.А.);
· Неонатальні жовтяниці: частота та ускладнення (студентка 5 курсу Таїсія Нікітіна, керівник -доц. Оболонська О.Ю.);
· Ураження легень у підлітків з вейп-залежністю (учениця 11 класу Наукового медичного ліцею «Дніпро»Олександра Тікунова, керівник –доц. Оболонська О.Ю.);
· Кісти черевної порожнини (лікар-інтерн, Іван Савко, керівник –доц ЛукяненкоД.М.).
Усі виступи супроводжувались активним обговоренням, критичним аналізом та рекомендаціями з подальших наукових досліджень. Особливо інтерес викликали роботи, присвячені інноваційним методам діагностики та лікування.
Представлені на педіатричній секції доповіді вкотре продемонстрували важливість міждисциплінарного підходу, клінічного мислення та міжнародного співробітництва у формуванні сучасного фахівця-медика. Всі учасники отримали грамоти та набори для надання екстреної медичної допомоги. Висловлюємо особливу подяку відповідальним за роботу СНТ кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 - ас. Скрябіній К.В. та кафедри дитячої хірургії, ортопедії, травматології та оториноларингології - ас. Галагану А.А.
Програма ВООЗ mhGap
У квітні 2025 року співробітники кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 – зав. кафедри професор Л.І. Вакуленко, доцент А.О. Фіалковська, асистенти К.В. Скрябіна та С.В. Самсоненко – у складі делегації від ДДМУ взяли участь у тренінгу з клінічного ведення психічних розладів у рамках реалізації програми Всесвітньої організації охорони здоров'я "Mental Health Gap Action Programme" (mhGap).
Програма mhGAP спрямована на подолання прогалин у наданні допомоги особам із психічними, неврологічними та поведінковими розладами. Основна її мета – підвищення доступності кваліфікованої медичної допомоги та інтеграція питань психічного здоров'я у загальну систему охорони здоров'я, що є надзвичайно актуальним у сучасних умовах зростання психоемоційного навантаження на населення.
Програма тренінгу була надзвичайно насиченою і динамічною - включала лекції експертів ВООЗ, майстер-класи, інтерактивні обговорення клінічних ситуацій та моделювання реальних випадків у медичній практиці. Учасники тренінгу отримали глибокі теоретичні знання та практичні навички з раннього виявлення, діагностики й надання допомоги при найпоширеніших психічних розладах, таких як депресія, психози, самоушкодження/суїцид та розлади, пов'язані з вживанням психоактивних речовин. Особлива увага приділялася навичкам ефективної комунікації з пацієнтами, міждисциплінарній взаємодії та принципам надання підтримки на первинному рівні медичної допомоги.
Захід став чудовою платформою для професійного обміну досвідом між лікарями різних спеціальностей, сприяв формуванню міждисциплінарного підходу до ведення пацієнтів із психічними розладами та поглибив розуміння важливості інтеграції психічного здоров'я у загальну медичну практику.
Отримані знання та практичні навички є важливим кроком у безперервному професійному розвитку співробітників кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 ДДМУ та будуть інтегровані в навчальний процес і клінічну практику, сприятимуть покращенню якості надання медичної допомоги дітям та їх батькам.
Всесвітній день нирки в Україні 2025
13 та 14 березня 2025 року на освітній онлайн-платформі Аксемедін відбувся щорічний сертифікований майстер-клас в галузі нефрології - «Всесвітній день нирки в Україні 2025: рання діагностика, персоніфікація лікування та збереження здоров'я», організований Українською асоціацією нефрологів, Міжнародним благодійним фондом «Здоров'я українського народу», Українською асоціацією дитячих нефрологів, ГО «Національна Асоціація Медичної освіти».
Форум зосередився на сучасних підходах до захворювань нирок, інноваційних методах лікування та діагностики, а також обговоренні ниркової трансплантації, профілактиці гострих уражень та новітніх наукових відкриттів у нефрології.
Перший день конференції був насичений ексклюзивною інформацією від провідних європейських спікерів. Другий день був присвячений діагностичним засобам, персоналізації лікування та сучасним терапевтичним стратегіям.
Кафедру пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 ДДМУ представила завідувачка кафедри д.мед.н., професора Вакуленко Л.І. доповіддю «Тубуло-інтерстиціальний нефрит: на що орієнтуватись в діагностиці та лікуванні?».
Подія стала справжнім майданчиком для професійного обміну досвідом, об’єднавши нефрологів, педіатрів, сімейних лікарів та інших спеціалістів для покращення діагностики, лікування і профілактики захворювань нирок. Захід викликав величезний інтерес серед медичної спільноти, що свідчило про актуальність тематики, важливість здобуття нових знань в системі безперервного професійного розвитку.
Студенти 3 курсу Дніпровського державного медичного університету та їх викладач, асистент кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2, доктор філософії Самсоненко С.В. відвідали відкритий урок з біології, який був організований вчителем біології Андрущенко Тетяною Валентинівною з теми: Генетичне консультування та генетичні хвороби. Студентка 3 курсу Блідна Влада дуже детально познайомила учнів з деякими спадковими хворобами, розповіла про сучасні методи діагностики та лікування цих захворювань і дала слушні поради для учнів щодо попередження і своєчасного консультування з у лікаря генетика. Ця доповідь викликала у школярів багато запитань, що сприяло більш продуктивній та захопливій зустрічі. Така співпраця між учнями та студентами є дуже корисною і сприяє зміцненню зв’язків між школою і закладами вищої освіти й популяризації такої необхідної та почесної професії лікаря.
ACR Convergence 2024
Асистент кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 Самсоненко Світлана взяла участь у одній з наймасштабніших подій в ревматології, - щорічному конгресі Американської колегії ревматологів - ACR'2024, що проходив у Вашингтоні 14-19 листопада 2024 року та об'єднав близько 13000 слухачів зі 100 країн.
Участь у такому заході надає унікальну можливість ознайомитися з останніми досягненнями у сфері ревматології та поглибити знання через обмін досвідом із провідними світовими фахівцями. На Конгресі розглядались найактуальніші теми ревматології, що стосуються діагностики, профілактики та лікування ревматичних захворювань і супутніх захворювань.
Завдяки отриманому гранту стипендіальної програми Філа Робінсона Самсоненко Світлана, яка підтримує молодих вчених-ревматологів, спеціалістів з ревматології та захисників прав пацієнтів. В рамках стипендіальної програми були заплановані щоденні зустрічі з лідерами ревматології, які ділились своїм досвідом, допомагаючи молодим колегам досягати подальшого успіху в професійній та науковій діяльності. Під час однієї з зустрічей (networking lounge) із стипендіатами Філа Робінсона та стипендіатами Global Research Exchange Program, була запропонована розробка сумісного проєкту щодо готовності пацієнтів приймати участь у клінічних обстеженнях.
Самсоненко Світлану призначили також ревматологом-інфлюенсером для підвищення обізнаності про ACR Convergence 2024, збільшення залучення до спільноти ревматологів.
FAAM-EUROBAT 2024
Асистент кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2, доктор філософії Скрябіна Катерина Вікторівна взяла участь у Конференції з харчової алергії та анафілаксії та Європейського консорціуму із застосування проточної цитометрії в алергії: FAAM-EUROBAT 2024, що проходила 21-23 листопада 2024 в Афінах.
Дні конференції були насичені захоплюючими сесіями з обговоренням імунних механізмів, клінічних особливостей та імуномодулюючого лікування харчової алергії, а також інноваційних методів лікування, присвячених перспективам лікування харчової алергії та анафілаксії. Символічно, що відкриття конференції відбулося в перший в історії Всесвітній день обізнаності про анафілаксію.
У конференції, де доповідачами були міжнародні експерти, всесвітньо відомі вчені, взяли участь алергологи, імунологи, лікарі суміжних спеціальностей, які мали змогу живого спілкування, жвавих дискусій та обговорення.
Паралельно сесія EUROBAT провела спеціальну платформу для професіоналів, дослідників і експертів у сфері охорони здоров’я для обговорення передових наукових досягнень про анафілаксію та її лікування, використовуючи комплексний підхід «від лави до ліжка».
Акцент залишається на сприянні науковому співробітництву та сприянні втіленню нових результатів досліджень у клінічну практику, що в кінцевому підсумку покращить догляд за пацієнтами.
Всього конференцію відвідали 550 учасників з 25 країн світу. Пиаємось, що у складі Української делегації була асистент нашої кафедри Скрябіна К.В.
XVI щорічна науково-практична конференція з міжнародною участю «Новітні технології в педіатричній науці, практиці, сімейній медицині та освіті», присвячена пам’яті академіка НАМН України Б.Я. Резніка
Цього року на конференції, яка пройшла 18 – 20 квітня 2024 р., організатором якої є Одеський національний медичний університет, зареєструвалося більш ніж 4 тисячі слухачів. Конференція проходила у вигляді основних секційних засідань з розглядом питань діагностики, раціональної фармакотерапії та профілактики інфекційних, алергічних, кардіологічних, ендокринних, гастроентерологічних, гематологічних, спадкових та метаболічних захворювань у дітей. Науково-практична сесія, присвячена актуальним проблемам педіатрії і неонатології, включала 53 доповіді.
Доповіді звучали від таких відомих фахівців, як чл.-кор. НАМН України Аряєв М.Л., чл.-кор. НАМН України Волосовець О. П., професори: Абатуров О.Є., Бекетова Г.В., Бєлоусова О.Ю., Вакуленко Л.І, Височина І.Л., Кривопустов С.П., Крючко Т.О., Няньковський С.Л., Овчаренко Л.С., Сорокман Т. В., Шадрін О.Г., та ін.
Цього року участь у роботі конференції брала група дослідників з Державного університету медицини та фармації імені М. Тестеміцану на чолі з провідним спеціалістом і керівником педіатричної служби Молдови професором Нінель Ревенко. На конференції також була запроваджена секція, присвячена актуальним питанням імунопрофілактики, де були розглянуті питання вакцинації в Україні та за кордоном за участю Вільнер Наталії (Ізраїль).
Традиційно, співробітники кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 ДДМУ прийняли активну участь у цьому форумі педіатрів.
Д.мед.н., професор Вакуленко Л.І. представила доповідь «Швидка допомога дитячому організму під час хвороби та для відновлення», доповідь «Суглобовий синдром в практиці педіатра» була представлена асистентом кафедри, доктором філософії Самсоненко С.В.
Дякуємо організаторам конференції за змістовну та практично-орієнтовану конференцію!
Молоді вчені кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 ДДМУ прийняли активну участь у роботі IX науково-практичної конференції молодих вчених з міжнародною участю «Проблеми сьогодення в педіатрії», яка відбулася 29.02.2024 у он-лайн режимі. Організаторами конференції виступили ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України» та медичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
Програма конференції була представлена пленарними та постерними доповідями з різних вищих медичних навчальних закладів та державних установ Національної академії медичних наук України (Київ, Харків, Дніпро, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Чернівці).
Мета заходу – поширення в педіатричну спільноту молодих вчених новітніх медичних технологій діагностики, лікування та профілактики найбільш поширених у дітей та підлітків захворювань, обмін науковими здобутками, набуття досвіду.
Від кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 ДДМУ було представлено 5 доповідей - 4 усних та 1 постерну, виконаних доц. Фіалковська А.О., ас. Скрябіна К.В., ас. Самсоненко С.В., ас. Маковійчук А.О. та аспірантка кафедри Можейко Т.В. під керівництвом проф. Ільченко С.І. та проф. Вакуленко Л.І.
Доповіді молодих вчених нашої кафедри отримали позитивні відгуки, а безпосередньо доповідачі – досвід, незабутні емоції та мотивацію займатись науково-дослідною роботою і в подальшому.
Одна із знакових подій у житті педіатричної спільноти- науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні медичні технології в педіатричній науці, практиці, сімейній медицині та освіті», присвячена пам'яті академіка АМН України Б.Я. Резніка, яка традиційно проводиться кожної осені у м.Одесі. Цього року вона проводилась 24-25 листопада 2022 р. у онлайн форматі.
Практичні лікарі-педіатри, неонатологи та сімейні лікарі (понад 400 слухачів) з усіх регіонів України заслухали 56 усних доповідей провідних вчених України, Австралії та Молдови, присвячених актуальним проблемам педіатрії.
Кафедра пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 ДДМУ була представлена доповіддю завідувачки кафедри, д.мед.н. Вакуленко Л.І «Контроль артеріального тиску у дитини: тактика лікаря первинної ланки».
1 вересня нового 2022/2023 навчального року заняття на кафедрі пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 розпочались за змішаною формою: у аудиторному та онлайн (дистанційному) форматах.
Колектив кафедри радо зустрів студентів та інтернів на навчальних базах. Нарешті майбутні лікарі мають змогу повноцінно навчатись, безпосередньо спілкуватись, опановувати практичні навички, оглядати пацієнтів, приймати участь в обходах!