СНТ кафедри


Керівник наукового студентського гуртка кафедри педіатрії 2

д.мед.н., доц. Вакуленко Людмила ІванівнаСНТ 2020 -2021 Тематич план (1).docx

\

фото для сайту.docx

Засідання педіатричної секції ХХІ наукової конференції студентів та молодих вчених ДДМУ «Новини і перспективи медичної науки»

21 квітня 2021 р. на базі кафедри педіатрії 2 сумісно з кафедрами: педіатрії 1 та медичної генетики, пропедевтики дитячих хвороб, відбулося онлайн - засідання педіатричної секції ХХІ конференції студентів та молодих вчених ДДМУ «Новини і перспективи медичної науки».

Засідання було присвячене актуальним питанням педіатрії і вперше проводилось у онлайн-форматі. На конференції були присутні студенти 3- 6 курсів, а також викладачі: професори: д.мед.н. Борисова Т.П., д.мед.н., Ільченко С.І., доценти: д.мед.н. Вакуленко Л.І., к.мед.н. Кривуша О.Л., к.мед.н. Дитятковський О., к.мед.н. Мішина Н.В., к.мед.н. Коренюк О.С., асистенти: к.мед.н. Різник А.В., Аллахвердієва З.С., Самсоненко С.В., Скрябіна К.В., к.мед.н. Токарєва Н.М., к.мед.н. Петренко Л.Л.

Під час наукової конференції студенти та викладачі вели обговорення найактуальніших проблем педіатрії. Було заслухано 7 надзвичайно цікавих доповідей, з них 4 – підготовлені студентським науковим товариством кафедри педіатрії 2. Більшість доповідей представлені у вигляді демонстрацій клінічних випадків, зокрема, моногенних захворювань: «Клініко-морфологічні особливості муковісцидозу на прикладі клінічного випадку» (Супрун Ірина), «Клінічний випадок моногенного цукрового діабету» (Демиденко Анна), «Аутоімунний полігландулярний синдром: клінічний випадок» (Никутова Аліна), та найактуальнішої на сьогодні проблеми: «Клінічний випадок коронавірусної хвороби у дитини» (Казбінова Діана). Така форма розбору нозологій набула особливого значення та цінності через неможливість спілкування студентів з пацієнтами у зв’язку з он-лайн навчанням в умовах пандемії Covid.

Перше місце, за одностайним рішенням учасників, посіла науково-дослідна робота, виконана на кафедрі педіатрії 2: «Сучасна характеристика уропатогенів у дітей Дніпропетровської області з інфекцією сечової системи» (Виконавці: студенти Соломаха Таїсія та Бондаренко Лілія. Керівники: д.мед.н., професор Борисова Т.П., д.мед.н. Вакуленко Л.І.). Друге місце зайняла доповідь «Клінічний випадок моногенного цукрового діабету» (Виконавець: Демиденко Анна. Керівники: д.мед.н, професор Абатуров О.Є., к.мед.н. Токарєва Н.М.) та «Залежність функції зовнішнього дихання від нутрітивного статусу дітей з муковісцидозом» (Виконавець: Підгорна Інна. Керівники: д.мед.н., професор Ільченко С.І., асистент Скрябіна К.В.). Третє місце було присуджено доповідям: «Особливості раннього анамнезу у дітей з атопічним дерматитом» (Виконавець Лагода Дарья. Керівник: асистент Скрябіна К.В.), «Клініко-морфологічні особливості муковісцидозу на прикладі клінічного випадку» (Виконавець: Супрун Ірина. Керівник к.мед.н. Різник А.В.), «Аутоімунний полігландулярний синдром: клінічний випадок» (Виконавець: Никутова Аліна. Керівники: д.мед.н, професор Абатуров О.Є., к.мед.н. Петренко Л.Л.), «Клінічний випадок коронавірусної хвороби у дитини» (Виконавець: Казбінова Діана. Керівник: асистент Аллахвєрдієва З.С.).

Підсумовуючи, усі доповідачі зазначили, що завдяки участі в конференції набули нового досвіду, розширили свій кругозір, та усі без виключення бажали б продовживати науково-дослідну роботу. Учасники засідання почерпнули для себе нову актуальну, важливу та корисну інформацію. Отже, не зважаючи на виклики сьогодення, проведення конференції в он-лайн форматі є важливою складовою навчання студентів та заохочення до наукової роботи.


17 грудня 2020 р. відбулася онлайн-конференція сумісно з кафедрами: патологічної фізіології, педіатрії 2, педіатрії 3 та неонатології. Ця зустріч була присвячена своєчасній актуальній темі: «Спадкові порушення обміну речовин». На засіданні були присутні 41 студент з 3-6 курсів, а також 4 викладачі: професор Колдунов В.В., доценти Короленко Г.С. і Вакуленко Л.І., асистент Різник А.В.

До уваги слухачів було представлено 8 неймовірно цікавих доповідей: «Спадкові порушення обміну речовин» (Лазаренко В.К., Більченко А.В., 3 курс); «Муковісцидоз: етіологія, патогенез, морфологія, діагностика» (Гук Олеся, 3 курс); «Аутосомно-домінантні захворювання. Синдром Марфана» (Шовкопляс Варвара, 3 курс); «Незавершений остеогенез. Синдром Елерса-Данло» (Стрельченя Олеся, 3 курс); «Хвороба Тея-Сакса» (Жукова Ольга, Куліш Сергій, 3 курс); «Клінічний випадок муковісцидозу тяжкого перебігу у дитини раннього віку» (Брень Іван, 5 курс); «Клінічний випадок мукополісахаридозу ІІІ типу» (Супрун Ірина, 5 курс); «Неонатальна енцефалопатія як прояв моногенної патології. Клінічні випадки» (Фоменко Катерина, інтерн-неонатолог).

Протягом зустрічі студенти та викладачі вели наукову дискусію на тему раннього виявлення спадкових порушень та їх завчасного попередження. Акцентували увагу на статистиці поширеності спадкових хвороб, особливостях медичної допомоги таким хворим. Із захопленням студенти обговорювали клінічні випадки, представлені на конференції, зосереджували увагу на моногенних захворюваннях у реальній клінічній ситуації.

Підсумувавши, можна з впевненістю сказати, що всі учасники без винятку отримали велике задоволення від проведеної роботи. Кожен почерпнув для себе корисну інформацію, яка так потрібна для вдосконалення знань. Приємний досвід свідчить про те, що організація подібних заходів повинна продовжуватися задля заохочення та зацікавлення студентів у науково-дослідній роботі.